Trieda Veveričky
Učiteľky:

Triedna učiteľka, Mgr. Andrea Konôpková
Pani učiteľka, Zdena Hullová

pomocný vychovávateľ, Katarína Gáborová

O nás:

Krásnu vynovenú triedu Veveričiek nájdete na poschodí v zateplenej budove vo dvore materskej školy. Je vybavená novým nábytkom, interaktívnou tabuľou, novým kobercom a množstvom hračiek.

Využívame vo svojej práci usporiadanie triedy do centier aktivít s dôrazom na skupinové činnosti detí s aktivizujúcimi metódami. Je tu každý vítaný a určite si tu nájde mnoho podnetov pre svoj rozvoj. Trieda je mimoriadne svetlá, priestranná s oddelenou spálňou a dostatkom miesta aj na cvičenie. V spálni sú novo prečalúnené ležadlá a antialergické paplóny a vankúše. K triede Veveričiek prislúcha moderné sociálne zariadenie pre deti.

Čo sa v našej triede deje?

Fašiangy a karneval

Fašiangy a karneval Tento týždeň sa u Veveričiek  niesol v duchu Fašiangov a karnevalu. Vyrábali sme si vlastnú masku, precvičovali sme si grafomotoriku, geometrické tvary, počet. Zúčastnili sme sa fašiangového koncertu, triedneho karnevalu a v piatok hajnálu, ktorý...

Starostlivosť o zdravie

Starostlivosť o zdravie Veveričky sa tento týždeň rozprávali o tom ako sa máme starať o svoje zdravie, počúvali fonendoskopom svoje srdiečko, učili sa správne umývať zúbky, jemnú motoriku si precvičili pri výtvarných činnostiach a pri vypĺňaní pracovných listov....

Potraviny a stravovanie

Potraviny a stravovanie Veveričky sa rozprávali o potravinách a stravovaní. Jemnú motoriku si precvičili pri strihaní, nalepovani a vypracovávaní pracovných listov. Každý deň sme si aj zacvičili.

Téma týždňa v triede Veveričiek – Život pri vode

Téma týždňa v triede Veveričiek - Život pri vode Deti si rôznymi technikami vyrobili rybky a žabky, vypracovali pracovný list a vytvorili si vlastné jazierko. Hravou formou si precvičili matematické predstavy, počet, farba a geometrické tvary. 

Čo sa v našej triede udialo v predchádzajúcich šk.rokoch?